Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Co nás nerozdělí, to nás ... :-)
Hledat
Navigace: USA trip > USA po dnech > 10. DEN - Bryce Canyon

10. DEN - Bryce Canyon

Ranní sprchaaaa!!!!! :))))) Nádherná dřevěná koupelnička s cenou 16$ za ubytko - nejkrásnější camp v celé Američce!!!:)  po ranním vypotřebování veškeré teplé vody (dokonce i Topinka se umyl!!:D) jsme se v kempu opravdu zasekli - bylo tam i připojení na net!!:) Camp jsme opustili až po poledni, hladoví zapadli do prvního obchodu a koupili 0,5kg cottage sýru - s jahodovou marmeládou perfektní pochoutka!!!;) Sbaštili jsme to přímo v autě na parkovišti a pak se vydali směr Bryce Canyon = krásné pískovcové zerodované útvary syté oranžovovožluté barvy.

Kolem 2 pm jsme se rozhodli kterým trekem půjdeme. Teď jsem chtěla nechat vybrat Topinku - podle novin z info centra s popisky obtížnosti, délky a časové náročnosti Topi vybral jeden 4mílový trek. V novinách byl také jeden trek s označením "nejhezč 3mílový trek světa" - ale jak poznamenal Topi, na něm bude zase plno lidí a to nechceme. Asi po 3 minutách dalšího uvažování prohlásil:"víš co, tak se běž zeptat který z těchto dvou treků je hezčí a ten půjdeme!"  hihihi - nešla jsem, když byl v infu Queens trek označen 3 hvězdičkami a nápise "the best 3miles trek of the world - myslím že to bylo jasné...:D Rozjeli jsme se ale k delšímu a méně profláklému treku. Cestou jsme ale ještě zastavili na dost vyhlídkách a dojeli tak až na konec canyonu. Výhledy byly nádherné. Až kolem půl 4 jsme dorazili na místo odkud jsme měli vyjít na náš trek. Nevím jestli se Topinkovi chtělo více než mi, ale myslím že jo soudě podle délky mé přípravy - ponožky, přezutí to a tamto... Nakonec jsme se na trasu vydali. Nejdřív jsme sešli trochu dolů, kde na pravé straně se začaly objevovat krásné pískovce. Naše cesta vedla ale právě na druhou stranu- nejdříve jsme měli projít lesem a až pak se zase cesta měla stáčet zpět doprava a ke skalám. Do lesa se mi nějak nechtělo a asi trochu jsem se začala loudat, protože Topi se ke mě najednou otočil a říká:"hele, jestli nechceš tento trek jít, já budu v pohodě, jen mi to řekni a půjdem ten druhý!" Já ale chtěl ať je po jeho a nechtěla jsem to kazit, tak jsme řekla že nee, že je to v pohodě. Ušli jsme dalších 5 kroků směr les a ze mě se vysoukalo:"Topi, já ti asi milosrdně zalhala.." Topi to fakt vzal v pohodě, tak jsme se obrátili, došli k autu a dojeli na Queens trek :). Bylo tam opravdu hodě lidí - od malých dětí po důchodce, ale jelikož už bylo dost pozdě, lidi se začali spíše vytráce. Vydali jsme se na trek strmější trasou - šílený sešup dolů, ale náádherný!! byli jsme obklopení zářivou barvou pískovcových skal, které měly neuvěřitelné podoby. Mezi nimi se proplítaly borovice - nádhera.. a mezi touto vší krásou mi došla baterka ve foťáku!!:D Šli jsme taky cestičkou, kde bylo tisíce malých "mužíků" - hromádky kamenů naskládané na sobě určují turistům správý směr. Byly z malých bílých kamínků a byly všude - na větvičkách, na stromech, na pařezech, po zemi.. taky jsme své přidali..:)

Po tomto opravdu krásném treku jsme se pomalu vydali na další cestu. Hned za branami Canyonu bylo ještě pár pěkných obchůdků, které jsme navštívili taky. Nejlepší byl průchozí krámek s kameny - člověk tam mohl najít asi všechny druhy a všechno z kamenů co chtěl. Některé byly ozdobné, některé se prodávaly na kusy, některé na kila. Po prohlídce ochůdků jsme ještě na pár minut zastavili u nějakého ranche, kde zrovna nějaká holčina trénovala koně a poté jsme vyjeli směrem k nedalekému Zion NP. Podívaná na koně a stádo krav, která byla hned ve vedlejší ohradě mi připomněla stesk po zvířatech, tak jsme Topimu dala další typ na noc:"dnes chci spát někde na ranchi!!"

Asi 12 mil před Zionem jsme natrefili na pěkný camp, kde psali i "wifi". Camp byl hned.... u ohrady s koňmi!!!:D Bylo ješt ěale málo hodin, tak jsme se tam jen zastavili, zjistili cenu a zda je možno napojit se na net a vydali jsme se dále do Zionu. I když jsme nebyli od Brycu daleko, tady jsme projížděli zcela jinými typy skal a jejich útvarů. Zase něco jiného = krásná a zajímavá Amerika!!!!:) Dojeli jsme až k visitors centru a campu, který měl ale hned u brány nápis "full" - plno.. Otevírací dobu visitors centra jsme opět nestihli, prošli jsme tedy jen pár map na náměstí vesničky, kdy jsme si vyhlídli trasu "The Narrows", která má mít 27km, tvrat 8hodin a která ze 60% vede přímo řekou!!:) Topi rozhodl:"budík dáme v 6:45, v 8:00 budem u visitors centra a půjdem to". Vydali jsme se zpět do campu s koňmi -i dnes tedy Topi splnil mé přání - stan jsme nakonec měli opravdu asi 10m od koní!!!:D V tomto campu byly taky sprchy - sice ne dřevěné a krásné, ale nepohrdli jsme..;) Dokonce se mi podařilo i připojit na net, tak jsme dlouho do noci prohlíželi fotky a blbi na komplu.

 

 

Nejhezčí srpcha/záchody/umyvadla v americkém campu ...:)Chtěli jsme vyjet docela ráno, ale v takovém zázemí jsme zkysli až asi do 1pm - opět zpoždění, hihiBryce Canyon - jeden z nejzajímavějších a nejkrásnějších
Topinka zlobí na vyhlídce..:)Kolem půl 4 odpo jsme se konečně vydali na trek, který jsme ale asi po 100 krocích vyměnili za Queens trek - nejhezčí 3mílový trek světa!A nelitovali jsme - NÁÁDHERA!!:)kamenné kopečky, kopečky, kopečky..
strmý svah dolů - ještě že tam mají takové zákruty, zvládnou i důchodci..;)TrekařiByl nádherný kontrast mezi sytě oranžovou skálou a hnědým Topátkem - ale z foťáku asi za 6tisíc to tak nějak nevyníká..:(
Alespoň obloha vyšla kontrastně - opět ani mráček..

Komentáře

[1]m7UEbt9jdaVloženo 05.12.2013 12:59
Podle toho, jak jste mi vypre1věli, že oslava byla bujare1, tak ty fotečky jste dělali na zače1tku, že? Moc pěkne9, určitě sem vložte dalšed fotečky, ať mohu ste1le špehovat a khcaot se.
 
© amerika.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma