Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Co nás nerozdělí, to nás ... :-)
Hledat
Navigace: USA trip > USA po dnech > 12. DEN - přes Red Rocks, beach a Hoover Dam do LAS VEGAS

12. DEN - přes Red Rocks, beach a Hoover Dam do LAS VEGAS

V noci byl pěkný fičák - vítr jak čuník. Ráno jsme se opět déle váleli ve stanu - nechtělo se nám ze stínu stromu na to rozpálené slunce. Plán byl jasný = co nejdříve najít plavající vodu a u ní strávit co možná nejdéle, pak návštěva vodní elektrárny zásobující Las Vegas jménem Hoover Dam a navečer to roztočit v cansinech..;)

K jediné pláži u Las Vegas jsme se dostali po poledni. Vody bylo opravdu málo - mezi parkovištěm, které jinak bývá hned u vody - a hladinou bylo asi 150m vyprahlého písku. Poprvé v životě jsem na pláž vzala i stan - alespoň nějaké útočiště stínu. Po včerejším lebedění na slunci a spálených ramínkách už jsem moc paprsků nepotřebovala... Voda byla jak kafe - a tentokrát doslova. Někteří lidi na pláži si přímo do vody zabořili sedačky a hodiny vysedávali přímo v ní - nedalo se.. Takové horko mi asi ještě nikdy nebylo.

Asi po 4 hodinách snažití se o přežití bez klimatizace a úkrytu jsme si umyli vlasy ve vodě tekoucí z kohoutku vysokého asi 1 m (dobře jsem se pod ním plazila..:D), který byl umístěn u grilovacích stolků nad pláži - supeeerrrr, aspoň vlásky budu mít dnes umyté!! A Topinka taky..:) Po 5pm jsme dojeli do Hoover Dam a zamířili si to k visitors centru s plánem elektrárnu si projít. Měli přesně do 5pm...:D Okoukali jsme to aspoň po povrchu a navštívili ještě most v těsné blízkosti elektrárny, který se dal do provozu teprve nedávno, po 10 letech příprav a prací.

Než jsme navštívili Las Vegas, udělali jsme ze sebe člověky na nějakém příměstském parkovišti s dalším visitors centrem, kde byla i kamera. To, že jsme před ní lítali skoro nahatí a dělali si módní přehlídku, abychom sladili naše hodobóžo kostýmky jsme moc neřešili..;)

Před 10pm se dostáváme do ulic Las Vegas. V plánu jsou 3 atrakce a navigace nás navádí na přesnou adresu místními uličkami. Zastavili jsme u beachových kurtů, kde se zrovna konalo asi 5 turnajů - sranda tak v noci. Na vedlejším hřišti hrálo taky dost lidí basket - chvíli jsme si sedli a pozorovali je. Za těch 15min odpočinku nad námi proletělo asi 8 přistávacích letadel - neskutečně živé město!!:D

Po šnečím projetí centra a nejhlavnější ulice Topi konečně našel nějaké místečko kde se dá zaparkovat. Vyrazili jsme na cestu k jednomu hotelu, kde měl venku probíhat krásný vodotryskový koncert. Pomocí "pěší navigace" jsme se vydali na 4km procházku k cíli. Zastávka v McDonaldu a nasávání místní atmosféry koukáním na jiné venkovní atrakce nás ale pěkně zdrželo - vodotrysk už jsme nestihli..:) Procházky hotelema s casinama, nejdražšíma obchodama a pozorování mladých užívajících si nám zabralo hodně času a hodně kilometrů - k autu jsme se vrátili po 3 hodině ranní, kdy nám na to na GPS ukazovalo ušlou procházku městem přes 10km. Taky už nás oba pěkně bolely tlapky..;)

S únavou jsme nasedli a jeli směr severovýchod s cílem najít asi 40mil vzdálený camp. Po hodině jízdy to Topi zasekl hned u vedlejší cesty s návrhem že na camp kašlem a spíme u auta. S radostí jsem souhlasila, byla krásná teplá noc a grogy už jsme byli oba. Stan jsme použili jako matračku, lehli přímo vedle auta a asi 2 sekundy jsme pozorovali krásné hvězdy, než jsme usli asi nejtrvdším spánkem..;)

Red Rocks canyonPohozené červené kameny..:)Hoover Dam - nabíječka pro Las VegasHoover Dam
Hoover DamHoover DamHoover Dampamátka pro dělníky v Hoover Dam
památka pro dělníky v Hoover DamHoover Dam22:00 - beach v Las Vegas v plném proudu :)Las Vegaasss
Las VegaasssJdu si tak z Prady..;)Las VegaasssLas Vegaasss
Las VegaasssLas VegaasssLas VegaasssPo 10km procházce ulicemi Las Vegas a zaparkování o půl 4 ráno už jsme ani nerozdělávali stan - jeden z nejlepších spánků!:)

Komentáře

 
© amerika.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma