Login:
Heslo:
 
Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Co nás nerozdělí, to nás ... :-)
Hledat
Navigace: USA trip > USA po dnech > 7. DEN (15.6.2012) Page - Monument Valley - Arches

7. DEN (15.6.2012) Page - Monument Valley - Arches

Cesta z Page přes Monument Valley do Arches

Ráno jsme vstali opět trošku pozděj - ale na krásné pláži 10m od moře. Po umytí zoubků omytí zbytku těla v jezeru Lake Powell - nááádhera!!!:)))

Kolem 10am jsme vyrazili přes Page do Monumetn Valley, cestou se stavili na 2 benzinky a konečně jsme se po jednom nezdaru (Topinkovém..:-P) naučili načerpat, krom nafty,  i lahodnou kávičku z jejich automašinek, kde je neskutečné množství výběru z asi 20 příchutí jak káv, tak limonád. Také najíždíme na systém "refill" - dotankování tekutiny na benzinkách do vlastního kelímku s cenou nižší o 30-40 centů, hihi..

Monument Valley - nádherné skalnaté útvary na Navajském území, na které jsme se mrkli i z blízka díky 27km turistické písčitoprašné cestě.

Přes celé odpoledne přejezd k Arches National Parku, ubytko v turisticky rušném městečku Moab přímo u řeky Colorado. Díky mým menším zmatkům jsme se vetřeli už na jedno obsazené místo v kempu, kde ale 2 auta být mohou, tak jsme se nakonec o místo podělili s jedním mladým amíkem a platili 1/2 cenu - za 6 $ a ještě nám každému Ricky dal jedno pivo s 8% alkoholu, hihihihi!!! Všechno zatím zapadá, fakt všechno..:) 

 

Ranní výhled ze stanu - ubytko 10m od vody :) Beach Long Rock, PageVstup do státu UtahMonument Valley - majestnátné ojedinělé skalní útvary tyčící se z planiny, ale až za 2 lidskými dominanty..:)Jedna velká dominanta a za ní nějaké 3 kousky skal
Výhled z visitors centra na prašnou 27km cestu, kterou jsme se také vydali..Smích ještě před písčitou cestou, kde jsme pak potkali zapadlé auto našeho "nízkého typu"..Odraz z proskleného visitors centra .. :)Panovačné Topidlo, chichi
Samé monumenty v Monumet Valley ... :)První obláčky během 7 dnůMonumentKoníci čekající na turisty, foto na koni za 2-5 $, jízda ani radši nevíme..:)
Monument "čtyřprsťák"Navajská indiánka (ta vlevo) a já nakupující cetky, hihi. Vzadu v údolí 5 pasoucích se koníků - na písku..:DSamé monumenty..Samé monumenty.. :)
Další vyrostlince z planinyTakový odraz ze zpětného zrcátka se v ČR asi nenaskytne..:)Soutěž o cenu "kdo je více špinavější?"Navajské domečky - kulaté pro ženy, špičaté pro muže. Vnitřní teplota -15 stupňů oprotí venkovnímu žháru
"Navajská dvojčata" První známky zemědělství - zavlažování vojtěškyDalší monumenta cestou z Monument Valley do ArchesPříprava večeře - tomu se snad ani nedá říkat "polní kuchyně" (ta má lepší podmínky..)
Oprava cesty - 1směrný pruh řízen pilotním vozidlem - asi abychom mezi kužely nezabloudili..;)

Komentáře

 
© amerika.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma