Login:
Heslo:
 
Reklama: Bezpečnostní schránka Co to je bezpečnostní schránka.
Co nás nerozdělí, to nás ... :-)
Hledat
Navigace: USA trip > USA po dnech > 9. DEN (16.6.2012) Moab - Glen Canyon NP - noc v Escalante

9. DEN (16.6.2012) Moab - Glen Canyon NP - noc v Escalante

Ráno jsme vstali docela brzo a dle plánu jsme byli po 8am u visitors centra, abychom ještě na více než hodinu využili internet. Poté měl Topinka v plánu uhasit svou potřebu po pořádném klobouku - při včerejší večerní prohlídce městečkem Moab si jeden fešný vyhlídl. Navštívili jsme ale nejdříve jiný obchod s kloboukama, kde měli taky jeden hodně dobrý a ještě o 5$ levnější!!;) Ještě jsme ale nekoupili  a šli jsme zkontrolovat 2. obchod, kde si Topi žádný klobouk nakonec nevybral, za to já si koupila další blbůstky. Došli jsme do 3. obchodu, aby si Topi zkusil ještě jednou ten předvybraný klobouk z předešlého večera. Ale ... byl opravdu na vážkách, jestli je tedy lepší ten z dnešního prvního obchodu nebo tento klobouk. Je fakt, že mu sedly oba a oba byly trochu jiného typu. Nakonec si šel ještě jednou vyzkoušet klobouk do toho 1. obchodu, aby se ujistil tím, že nakonec zaručeně chce klobouk z obchodu třetího! Typická ženská, hihihi...:)

I s kloboukem jsme vyjeli směrem Dead Horse State park, kde nám ale u vjezdu oznámili, že musíme zaplatit poplatek 10$/osobu (v některých parcích náš "roční pass" neplatí..), tak jsme to vypustili a jeli jsme hned do vedlejšího Glen National Park. Před návštěvou visitors centra jsme posnídali chleba s marmeládou a po 13hodině jsme vpluli do centra. Tam jsme si vyhlídli úžasný trek kolem nějakého kráteru, který byl ale tak na 6-8 hodin. Chvíli jsme ale o něm přemýšleli.. Pak nás z této myšlenky ale dokonale vyvedl ranger, který nám řekl že o půl třetí odpoledne už je na trek opravdu nesmysl vyrážet... Ono bylo o hodinu víc - překročili jsme časové pásmo a ani jsme o tom nevěděli!!!:D Super, včera jsme zjistili že je o jeden den více než jsme si mysleli a dnes je více o celý den a hodinu navrch, hihi..

Vybrali jsme tedy dva menší treky. První měl být kolem 4 km - první a druhá vyhlídka na kráter. Výhledy opět famózní a opět nás to vyšťavilo. Pak jsme se stavili jen na výhled na Green river a pak jsme měli v plánu jet ještě na Grand View, který byl ale na hodinu a půl chůze. Už jsme jej vzdali - hotoví..:)

I tak jsme vyjeli z NP až po šesté hodině směr Bryce Canyon, který byl ale až za dlouho dlouho dlouho mílemi. Za šera jsme projížděli dalším nádherným parkem, který byl dle Topinky asi nejlepší. začínal měsíční krajinou a postupně se měnil v zalitý kraj červěněrudých skal spolu s gradující květenou v podobě ovocných minisadů a menšími pastvinami, kde Topinka chtěl strávit celý další den. Já ale trvala na kempu se sprchou...:D Park jsme tudíž minuli a za tmy se vyšplhali na medvědí vrcholky, kde ve 3000 m n.m. jsme našli 2 kempy za 10$, ale za tmy, ve 12 stupních nad nulou, s medvědy v zády a hlavně BEZ SPRCH jsme odmítli spát. Po dalších dvou hodinách sjíždění kopce jsem už chtěla spát klidně i v autě - prostě kdekoli, třeba i s Béďou... Topinka mě ale nakonec gentlemantsky odvezl až, zcela náhodně objeveného, luxusního kempu ve městě Escalante s funkčními nááádhernými dřevěnými sprchami, pračkami i internetem. Sprchu už jsme ale tu noc nedala, usínali jsme v 0.20...

 

Topinkova nová róba :)Typický oběd před tůrou v Glen Canyon - chleba a tuny marmelády..:DCowboy u skalního oknaVýhled z okna strmě do údolí
My dva před oknemKráter po meteoritu anebo taky díra po solném jezeruOn the trek, 3 a půl měsíce po operaci..:)Kráter ze 2nd overlooku, který jsme stejně nenašli, ale málem jsme u toho se dehydrovali, hihi
Úrodná krajina..:)Topinka si značkuje svého mužíkaDehydratovaný a unavený, já byla čilá a svěží, hihiPohled na Green River
Green river vyhloubila taková korýtkaDalší národní park, jen projetý ..Erodující skálaNepovedená další fotka (Topinkova, chichi) nebo že by moje? sakra..
Kdybyste viděli ty barvy, kdyby nebylo už tak šero a my to jen neprojížděli...:D

Komentáře

[1]Hanka BroskviceVloženo 25.06.2012 19:33
Dnes mi poradil Vita,kde najdu vase fotky,ta predchozi adresa nefungovala/nebo jsem blba-vyberte si.Vase zapisky z cesty se vyborne ctou a mate opravdu moc pekne fotky,za tech par dni jste uz urazili poradny kus cesty.Priroda musi byt uzasna...a zvirata zdaji se byt pritulne :-) domorodci take?? No Marcelindo,snad mas sebou poradnou zasobu Heparinu :-)Tesim se na dalsi prispevek ,drzime vam s Josefem palce a stastnou cestu.
[2]Hanka BroskviceVloženo 25.06.2012 19:39
Jeste jsem zapomnela :Topinko,mas smrncovni klobouk!!! Nenechavej si kecat do vyberu:-) Nedej boze,aby nekdy poslali na nakup nas dva,vratili bychom se za tri dny. Byt ve tve kuzi,tak si nevyberu a pockam dodalsiho mesta,jestli tam nebudou lepsi,a odjela bych s prazdnou:-))) Ted by se ti hodil v Cechach,ochladilo se a prsi.
[3]mamka Bobek + V.Vloženo 25.06.2012 19:52
Sledujeme sledujeme den po dni a tiše závidíme a závidíme (ikdyž tam bez té vegetace... - podívat se, vyfotit a pryč!)
Prý kolik jste vyhráli v Las Vegas?
Ať je i v dalších dnech vše ALL RIGHT! V + B
[4]Lenka PlačkováVloženo 27.06.2012 15:19
Klobouk je správně ošůchaný, vypadá jetý, ale sluší. Petr je na jedné fotce také dost jetý. Příroda bez komentáře i když mi připadají parky podobné. Asi už na to nemám.Zdravím a mějte se móc a móc fajn.
mamka Lenka
 
© amerika.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma